Primaire inhoud van de pagina
Entity view (Content)
Entity view (Content)
De contouren van een mogelijk akkoord over materies die vallen onder het fonds voor bestaanszekerheid, vorming en opleiding, flexibiliteit en flexijobs, mobiliteit, klein verlet, SWT en tijdskrediet, werden verder verkend.
De zwaarste eis van de vakbonden blijft een sectoraal kader voor het invoeren en verhogen van de maaltijdcheques als onderdeel van de maximale invulling van koopkracht binnen de loonnorm van 0%. De werkgeversbank heeft hiervoor geen mandaat van haar achterban en kon hier dus geen akkoord voor geven. Er werd daarom besloten de gesprekken te verdagen tot 21 januari 2026.
Intussen raden wij onze leden aan nog geen stappen te zetten op bedrijfsniveau richting invoering van maaltijdcheques of het verhogen van de bestaande werkgeversbijdrage indien er al maaltijdcheques bestaan. We adviseren bedrijven om af te wachten totdat er meer duidelijkheid komt over het definitief resultaat van de sectorale onderhandelingen.
Wij houden u ook op de hoogte van de evolutie in de sectorale onderhandelingen in de andere paritaire comités (149.04, 200 en 124).